„Na některých turnajích tam bude a na jiných ne“ – Holger Rune objasňuje plán na omezení přítomnosti matky Aneke na turnajích

Holger Rune se podělil o svůj plán na snížení přítomnosti jeho matky Aneke po jeho čtvrtečním odchodu z ATP Rotterdam.

Kazašská hvězda Alexander Ševčenko porazil Rune 6-4, 1-6, 6-3 a zajistil si postup do čtvrtfinále v Rotterdamu, což bylo také největší vítězství jeho kariéry. Ševčenka však následně ve čtvrtfinále vyřadil šestý nasazený Grigor Dimitrov.

Matka Holgera Runea, Aneke, byla dříve jeho tiskovou manažerkou. Po jeho nedávné dohodě s americkou sportovní manažerskou společností IMG oznámila, že už nebude řešit jeho mediální záležitosti kvůli dalším naléhavým závazkům.

V nedávném pátečním rozhovoru pro TV2, když byl Rune dotázán na nepřítomnost jeho matky na jeho boxu během turnaje, 20letý hráč uvedl, že bude na některých turnajích přítomna a na jiných nepřítomná. Připustil však, že zůstává důležitou součástí jeho týmu a stále spolu komunikují před a po zápasech.

„Je to trochu náhodné.“ Bude tam na některých turnajích a nebude tam (na jiných). Pořád hodně telefonuje a povídáme si před zápasem i po něm. Takže je obrovskou součástí mého týmu a miluji ji mít po svém boku.“ řekl Holger Rune

Rune, který se stal profesionálem v roce 2020, si v kariéře zajistil čtyři tituly ve dvouhře a na dvou grandslamech se dostal do čtvrtfinále, přičemž při každé z těchto příležitostí měl vždy po boku svou matku. Během rozhovoru Rune dodal, že je pro ně zdravé být na některých turnajích spolu a na jiných ne.

„Je to samozřejmě jiné, ale myslím, že je zdravé, že některé turnaje pořádáme společně a některé ne.“ řekla Rune.

Kenneth Carlsen je novým trenérem Holgera Runea

Holger Rune a nový trenér Kenneth Carlsen

Holger Rune jmenoval bývalého dánského tenistu Kennetha Carlsena svým trenérem po jeho rozchodu s Borisem Beckerem.

Becker, který začal trénovat Rune v říjnu 2023, oznámil, že 6. února 2024 odstoupí z funkce hlavního trenéra Dánů. Becker uvedl, že jeho rozhodnutí bylo způsobeno skutečností, že nebude pro Rune k dispozici tolik, kolik by bylo potřeba. . Jejich původním cílem bylo dostat se do finále ATP.

Runeův nový trenér Carlsen se během aktivních let dostal na světovou 41. pozici. Získal také tři tituly ATP a byl sedmkrát uznán Dánskou tenisovou federací jako nejlepší dánský tenista roku.