„Tenis je jednoznačně součástí jejich sportovní kultury“: Andy Murray vítá „neuvěřitelnou“ podporu fanoušků v Jižní Americe a naléhá na ATP, aby naplánovala sérii Masters 1000

Bývalá světová jednička Andy Murray povzbudil ATP, aby naplánovala sérii Masters 1000 v Jižní Americe, a zároveň ocenil atmosféru a podporu fanoušků v regionu.

Murray nedávno soutěžil na Qatar Open a dostal se do druhého kola. Své tažení začal křižováním kolem Alexandra Mullera, ale v dalším kole podlehl Jakubu Menšíkovi. Český hráč ho přelstil 7-6(6), 6-7(3), 7-6(4).

Brit se připravoval na dubajský tenisový šampionát a zavedl svůj účet X na sociálních sítích a vyzval ATP, aby zorganizovala plnohodnotný jihoamerický tenisový švih. Zdůraznil zahrnutí turnaje Masters 1000 na kontinentu, chválil jeho nakažlivou atmosféru a vášnivé fanoušky.

„Nepopulární názor. Jižní Amerika by měla mít svůj vlastní oddaný švih na tenisovém turné s vlastní sérií masters. Způsob, jakým tamní fanoušci podporují turnaje, je neuvěřitelný. Úžasná atmosféra a tenis je jednoznačně součástí jejich sportovní kultury. Vamos @atptour,“ napsal Andy Murray.

Kromě analýzy mladých a budoucích hráčů na tenisovém okruhu se Murray neštítí navrhnout smysluplné změny na ATP Tour. Je jedním z nejzkušenějších hráčů současnosti a tenisovým bratrstvem je vždy dobře přijímán.

Brit zaznamenal své první vítězství v sezóně na Qatar Open 2024. Přiblížil se k zajištění postupu do čtvrtfinále, ale v maratónské bitvě na tři sety nedokázal přečkat Menšíka.

Menšík chválil trojnásobného vítěze grandslamu za jeho výjimečné nasazení pro tenis a také vzpomínal, jak ho dříve v kariéře sledoval vyhrávat wimbledonské mistrovství.

Jejich citáty můžete vidět níže:

„Jsem šťastný.“ Dnes to byl těžký zápas. Andy je neuvěřitelný hráč, to vím. Když jsem byl mladý, sledoval jsem ho dvakrát na Wimbledonu, takže je neuvěřitelné, že stále může konkurovat nejlepším hráčům světa,“ řekl Jakub Menšík (přes ATPTour.com).

„Můžu si dělat, co chci.“ Nemusím dělat to, co mi říkají fanoušci, novináři nebo kdokoli jiný. Kvalifikovat se na všechny tyto turnaje po mé pravici, podle mého žebříčku a všech zápasů, které jsem vyhrál, chci hrát i nadále, takže nepřestanu,“ řekl Murray v nedávném rozhovoru pro Sky Sports.

Andy Murray se utká s Denisem Shapovalovem v R1 na Dubai Tennis Championships

Andy Murray 2024 Kooyong Classic – den 2

Andy Murray se v pondělí (26. února) utká s Denisem Shapovalovem v prvním kole turnaje Dubai Tennis Championships.

Vzájemný souboj mezi duem je vyrovnaný 1:1, přičemž Murray vyhrál svůj poslední zápas na Madrid Open 2022 ve třech setech.

Zatímco Murray vstoupí do Dubaje po druhém kole na Qatar Open, Shapovalov prohrál v prvním kole v Rotterdamu.

Oba hráči budou doufat, že oživí svou formu na Dubai Tennis Championships a udělají hluboký průšvih.