Tenisový okruh vítězů týdne: Jasmine Paoliniová získala největší titul své kariéry, Karen Chačanov triumfovala v Dauhá | 19.–25. února

Jasmine Paoliniová a Karen Chačanovová patřily k tenistkám, které v minulém týdnu zvítězily, když triumfovaly v Dubaji a Dauhá.

Paolini vyhrála svůj první titul na okruhu WTA 1000 na turnaji Dubai Tennis Championships, kde nebyla nasazena. Italka sesadila 11. nasazenou Beatriz Haddad Maiaovou, Leylah Fernandezovou a osmou Marii Sakkariovou a dostala se do čtvrtfinále turnaje, kde byla její soupeřkou Elena Rybakina.

Kazachstánka se kvůli nemoci odhlásila a Paoliniová tak vůbec poprvé v kariéře zajistila účast v semifinále podniku WTA 1000. Zde se střetla se Soranou Cirsteaovou a porazila ji 6-2, 7-6(6), aby si zajistila místo ve finále.

Paolini se v mistrovském zápase utkal s Annou Kalinskaya, která předtím v semifinále a čtvrtfinále porazila dvě hráčky Top-3: Iga Swiateka a Coco Gauffovou. Kalinskaya vyhrála úvodní set 6-4, ale Italka se odrazila, aby vyhrála další dva sety 7-5, 7-5 a zajistila si největší titul své dosavadní tenisové kariéry. Vyšplhala se tak na 14. místo žebříčku WTA.

Mezitím byl Karen Chačanov druhým nasazeným na Qatar Open v Dauhá, a tak se dostal do druhého kola. Porazil Fabiana Marozsana 6-4, 7-5 a dostal se do čtvrtfinále, které vyhrál poté, co jeho soupeř Emil Ruusuvuori předčasně odstoupil v úvodním setu.

Rus se v semifinále utkal s Alexejem Popyrinem a vyhrál těsný úvodní set 7-6(12), než ve druhém setu ovládl Aussie 6-2 a dostal se do svého prvního finále v roce 2024. Zde se utkal s Jakubem Menšíkem, který hrál první finále své kariéry poté, co porazil takové, jako jsou Andy Murray a Gael Monfils.

Úvodní set byl opět těsný tiebreak a Chačanov jej vyhrál 7:6(12) a dostal se do vedení. Rus pak zajistil druhý set 6:4 a získal šestý titul v kariéře a první, kde neztratil ani set. Chačanov se tak v žebříčku ATP vyšplhal o tři místa na 14h.

Jordan Thompson vyhrál první titul své tenisové kariéry v Los Cabos

Jordan Thompson v akci na Australian Open

Jordan Thompson měl také nezapomenutelný týden díky svým výkonům na Los Cabos Open v Mexiku. Nasazený osmý na turnaji se Australan dostal do čtvrtfinále po přímých výhrách nad Ernesto Escobedo a Emilio Nava.

Zde se Thompson utkal s Alexem Michelsenem a vrátil se z bagelu, zapsal si výhru 0-6, 7-6(1), 7-5 a připravil semifinálový souboj proti nejlépe nasazenému Alexandru Zverevovi. Thompson předvedl skvělý výkon a omráčil Němce 7-5, 4-6, 7-6(2), aby se dostal do finále.

Australan triumfoval 6-3, 7-6(4) nad čtvrtým nasazeným Casperem Ruudem v mistrovském utkání a získal svůj první titul ATP ve dvouhře.

Mezitím Sebastian Baez vyhrál první titul ATP 500 ve své tenisové kariéře na Rio Open, když porazil krajana Mariana Navoneho 6-2, 6-1.