„Tento klaun je nestoudný“: Divadelní vystoupení Draymonda Greena poté, co se ve vyhroceném zápase Warriors-Clippers posadil na lokte, zanechává fanoušky NBA v stehu

Draymond Green se během třetí čtvrtiny středečního vyhroceného zápasu mezi Golden State Warriors a LA Clippers udeřil loktem do obličeje. Green dostal zjevnou ránu od centra Clippers Ivica Zubaca při pokusu o útočný odraz a spadl na zem a sevřel si čelist.

Hra pokračovala, zatímco ležel na hřišti a čekal na zavolání. Hráči obou týmů chodili tam a zpět a znovu, ale Green zůstal na podlaze.

Sledujte incident zde:

Podle Anthonyho Slatera z The Athletic podstoupil Green v šatně testování otřesu mozku. Brzy poté zdravotníci týmu povolili čtyřnásobnému šampionovi NBA, aby se vrátil do hry a pomohl Golden State Warriors.

Fanoušci NBA na incident reagovali slovy, že Draymond Green změknul. Mnozí spekulovali, že předstíral nebo flopoval, aby dostal faul.

„Tento klaun je nestoudný,“ napsal fanoušek.

Dokonce i centr Phoenix Suns Jusuf Nurkic pokračoval v neustálém sporu s Draymondem Greenem a kvůli incidentu ho trolloval.

Tento incident vyděsil fanoušky Warriors. Zranění byla v této sezóně pro tým výrazným kamenem úrazu a krátce to vypadalo, že možná bude muset vstřebat další ránu.

Clippers přerušily sérii vítězství Warriors v nejvyšší sezóně

Středeční zápas skončil vítězstvím LA Clippers 130:125 navzdory hvězdnému výkonu Stephena Curryho s 41 body, čtyřmi doskoky a čtyřmi asistencemi. Draymond Green skončil s devíti body, 10 doskoky a čtyřmi asistencemi za 31 minut.

Golden State Warriors vedli většinu zápasu a čtvrtou čtvrtinu začali s 11bodovým náskokem. Navzdory tomu ve čtvrté čtvrtině prohráli s Clippers 44:28 a na domácí půdě přerušili svou sérii pěti výher v sezóně. Jejich ztráta také znamenala, že trenér Steve Kerr byl odmítnut ucházet se o jeho 500. vítězství v kariéře.

Když se zápas chýlil ke konci, Warriors vynaložili velké úsilí, aby se odrazili. Poté, co Clippers vedli 124:117 po druhém 3-bodu Amira Coffeyho v zápase, Curry se vrátil s jeho vlastním 3 z podání od Podziemského a zbývalo 55,7 sekundy.

Curry později skóroval od pobřeží k pobřeží, aby snížil rozdíl na 128:125, ale Andrew Wiggins fauloval Jamese Hardena a provedl pár trestných hodů, aby to uzavřel.

Po středečním zápase si Clippers udržují třetí místo v Západní konferenci a v sezoně si polepšili na 36:17. Na druhou stranu Warriors sklouzli na 26-26 a drží 10. místo v tabulce Západní konference.