„Je čas přijmout Reavese jako hráče na lavičce“ – Lakers, kteří prohráli se Suns, přiměli fanoušky NBA, aby volali hvězdami nabitou sestavu LeBrona Jamese

LeBron James hrál v neděli dobře za LA Lakers, ale nedokázal přetáhnout svůj tým přes Phoenix Suns . Čtyřnásobný MVP, který se potýká se zraněním nohy, odehrál 37 minut a zakončil s 28 body, 12 asistencemi a sedmi doskoky. Poté, co zaostával o 20 bodů, shromáždil svůj tým na konci třetí čtvrtiny, ale ve čtvrté třetině nedokázal Lakers přenést přes hlavu.

Ztráta snížila rekord LA na 31:28 za remízu s Golden State Warriors o 10. místo v Západní konferenci. James a jeho spoluhráči se po přestávce All-Star trápili a od návratu NBA do akce vedli 1:2. Pouze těsně vybojovaná výhra 123:118 nad San Antonio Spurs v pátek zabránila natažení 0:3.

Basketbaloví fanoušci reagovali na prohru Lakers se Suns na X (dříve Twitter):

„AD vypadal staře. Ve čtvrtém místě zrychlil, ale stále se zdál být překonaný. Jak ve hře, kde Phoenix hraje s oběma centry zdravé množství minut, dáme Jaxsonu Hayesovi pouze 6? Je čas přijmout Reavese jako hráče na lavičce a ukončit humbuk. Phoenix ho zneužil.“

LA Lakers měli po přestávce All-Star set back-to-back. Ve čtvrtek prohráli s Golden State Warriors 128:110, než vyhráli nad Spurs. Po sobě jdoucí zápasy si mohly na Lakers okamžitě vybrat daň, protože v první čtvrtině proti Suns v neděli byli letargičtí.

LeBron James a Anthony Davis vypadají zplynováni, aby zahájili hru ve Phoenixu. I když Bradley Beal a Kevin Durant neměli volno, Suns se dostali do vedení 38:18 v první čtvrtině. Phoenix uzavřel prvních 12 minut hry s výhodou 45:28.

Lakers předvedli lepší boj ve druhé a třetí čtvrtině, aby snížili vedení hostitelského týmu na 92:90 pozdě ve třetím framu. Bylo to nejblíže, jak se mohli dostat, protože Suns odpověděli nájezdem 6:0 a nikdy se neohlédli.

Austin Reaves od přestávky All-Star nestřílel dobře. Byl 5 ku 12, včetně 2 ku 7 z hloubky proti Sluncím. V noci, kdy LeBron James mohl použít nějakou jeho pomoc při skórování, střelecký stráž nedokázal zasáhnout.

Nevýrazné úsilí LeBrona Jamese a Anthonyho Davise v obraně umožnilo Suns ve čtvrté čtvrtině ustoupit

Tlak ve druhé a třetí čtvrtině, který téměř vyrovnal zápas, nechal LA Lakers lapat po dechu. Na konci čtvrté čtvrtiny se LeBron James a Anthony Davis nevrátili na konec hřiště Phoenix Suns, aby hráli obranu. V držení míče zády k sobě Royce O’Neale potrestal Lakers za obranu 5 na 4.

Davis byl prvním viníkem, když běžel zpátky na obranu. O’Neale měl celý den na střelbu, protože Lakers postrádali obránce. James zopakoval chybu AD tím, že nepomohl v obraně při dalším držení míče. Zůstal pod košem LA a stěžoval si na nezavolání, zatímco Suns spěchali na druhou stranu.

LeBron James a Anthony Davis byli frustrovaní a projevili nevýrazné obranné úsilí. To vedlo ke dvěma 3-ukazatelům od Royce O’Neale a jedné od Graysona Allena , které zabily šanci LA vyhrát hru.