5 nejdůležitějších bodů z Boston Celtics vs New York Knicks ft. Začarovaný blok Jaysona Tatuma na Donte DiVincenzo – 24. února

Boston Celtics vyhráli v sobotu na MSG nad New Yorkem Knicks 116:102. Celtics byli ve druhém poločase po celém Knicks, když natáhli svůj čtyřbodový poločasový náskok na 20 bodů, než ho domácí snížili na 13 vstupující do čtvrté třetiny .

Celtics se rozpálili ze 3 bodů a na začátku čtvrté čtvrtiny ve třetím framu udělali devět z 15 3. Jayson Tatum, který měl v prvních dvou čtvrtinách šest bodů, ve druhém poločase ztratil 13 bodů. Mezitím Jaylen Brown byl celou noc na vrcholu své hry a nasbíral 30 bodů.

Short-handed Knicks srdnatě bojoval za mamutím 34bodovým výkonem Jalena Brunsona. All-Star stráž střílela na všechny válce, Julius Randle a OG Anunoby pokračovali ve svém čase na vedlejší koleji. Josh Hart slušně přispěl k podpoře Brunsona, ale ostatní selhali, což vedlo ke ztrátě Knicks.

Všichni startující Celtics skórovali dvouciferně, přičemž toho mohli dosáhnout pouze tři hráči Knicks. Bez ohledu na převahu Celtics ve druhém poločase měla hra spoustu akcentů z obou stran.

Top 5 nejdůležitějších bodů z Boston Celtics vs. New York Knicks

Zde je pět nejlepších her ze sobotního večerního markizáckého střetnutí mezi Boston Celtics a New York Knicks:

#1, blok Jaysona Tatuma na Donte DiVincenzo

Tatum měl brzo večer volno, ale v obraně to bylo monstrum. V defenzivě předvedl svou nejlepší hru večera. Tatum brutálně zablokoval DiVincenza ve třetí čtvrtině poté, co strážce Knicks dostal volnou dráhu k útoku na ráfek.

Tatum byl poslední obrannou linií a na DiVincenzův pokus dostal čistý blok. Zde je hra:

#2, Jalen Brunson dělá Kristapse Porzingise a Derricka Whitea hloupými

Brunson pokračoval ve své skvělé formě pro Knicks dalším solidním outem, i když v prohraném případu. All-Star ztratil 13 bodů za první čtvrtletí. Přitom nechal Porzingise a Whitea vypadat hloupě ve stejné hře, když přiměl duo Celtics, aby kousalo do jeho padělků pumpy. Zde je hra:

#3, Jalen Brunson opět vaří Kristapse Porzingise

Porzingis nadále zastrašuje své protějšky svým rámem 7 stop-3, ale Brunson toho využil ve svůj prospěch. Brunson se svými hedvábně hladkými driblovacími schopnostmi lovil Porzingise na střídačce během třetí čtvrtiny.

Keltský velký muž byl na ostrově se strážcem Knicks a ten první se snažil najít nohy. Brunson dostal separaci na středním skoku a faul. Zde je hra:

#4, šikovný finiš Jaysona Tatuma

Jayson Tatum našel ve druhém poločase svůj rytmus a nikdy se neohlédl. Jednu ze svých nejlepších her večera však odehrál v prvním poločase na začátku druhé čtvrtiny. Tatum předvedl své kliky a rozdělil pick-and-roll, aby skončil v provozu nad impozantní přítomností Isaiaha Hartnensteina. Zde je hra:

#5, Al Horford sklízí výhody ofenzivního odrazu Celtics

Celtics se ujistili, že nedali Knicks žádnou šanci na návrat, když vyhráli hry 50-50. Při jednom z držení míče ve čtvrté čtvrtině se Celtics dostali do pěti střeleckých šancí díky svému elitnímu útočnému doskoku.

Boston si nemohl koupit kbelík, dokud Al Horford divoce netipoval poslední miss, která se odrazila vysoko od skla a šla přímo do koše.