Top 5 zápasů z podceňované rivality Roger Federer-Andy Murray

Andy Murray si nejen užívá statusu „velké čtyřky“, ale byl také chválen za svou houževnatost, pokud jde o překonání minulých zranění a účast v nezapomenutelných střetech proti tenisovým legendám.

Pokračujeme, jedna z nejikoničtějších rivalit Britů je s Rogerem Federerem, velkým jménem v mezinárodním tenise a prvním členem ‚velké 4‘, který odešel ze sportu.

Vzhledem k tomu, že Murray nedávno přiznal, že mu do konce kariéry zbývá už jen „pár měsíců“, pojďme se projít po paměťové linii 5 nejlepších zápasů rivality Roger Federer-Andy Murray:

5 nejlepších zápasů mezi Rogerem Federerem a Andym Murrayem:

#5 Cincinnati Masters 2014 QF

Andy Murray v akci na Western & Southern Open 2014

Než se utkal semifinálový zápas s Kanaďanem Milosem Raonicem, druhý nasazený Roger Federer porazil ve čtvrtfinále 2014 Cincinnati Masters osmého Andyho Murrayho ve dvou setech.

Proti Švýcarovým silným podáním a pevné odpovědi na šest náročných brejkbolů prohrál Murray první set 3:6, přestože na začátku zápasu vedl 3:1.

Ve druhém setu však Brit odskočil a ujal se vedení 4:1. Federer však důrazně kontroval, otočil tabulky, aby si zajistil vedení 5:4, set nakonec zajistil vítězstvím 7:5 a potvrdil svou dominanci jako tehdejší světová dvojka.

#4 Shanghai Masters 2012 SF

Duo na obrázku na 2012 Shanghai Rolex Masters

Andy Murray porazil Radka Štěpánka a zajistil si postup do semifinále proti nejlépe nasazenému Rogeru Federerovi na Shanghai Masters 2012.

Se dvěma zpožděními deště po třech přímých dvojchybách Federera v prvním setu si Murray udržel konzistentní výkon, který mu pomohl zůstat před svým soupeřem. Brit nakonec zápas vyhrál se skóre 6-4, 6-4.

Před tímto triumfem proti švýcarskému hráči se Murray zapsal do historie vítězstvím na US Open 2012, porazil Novaka Djokoviče a stal se prvním Britem od Freda Perryho, který získal grandslamový titul ve dvouhře.

Djokovič se však bývalé světové jedničce v Číně snažil pomstít, když ho porazil 5-7, 7-6(11), 6-3 a zajistil si titul ATP Masters 1000.

#3 Australian Open 2013 SF

Roger Federer a Andy Murray na snímku na Australian Open 2013 - 12. den
Roger Federer a Andy Murray na snímku na Australian Open 2013 – den 12

S intenzivním skóre 6-4, 6-7(5), 6-3, 6-7(2), 6-2 prohrál Roger Federer v semifinále Australian Open 2013 s Andym Murrayem, přestože měl 3-0. vedení ve střetnutích, které měly předtím na grandslamových turnajích.

Když Murray ve čtvrtém setu podával na zápas, vyzval Federer soupeře do vzrušujícího tiebreaku a posunul zápas na pět setů. Byl to však Brit, kdo se po čtyřech hodinách hry smál naposledy.

Murray pak ve finále prohrál s Novakem Djokovičem ve čtyřech setech. Srbovo vítězství ho označilo jako prvního muže Open Era, který vyhrál Australian Open třikrát za sebou.

#2 finále Wimbledonu 2012

Roger Federer po zisku svého sedmého titulu ve Wimbledonu v roce 2012

Andy Murray vstoupil na centrální kurt v All England Lawn Tennis and Croquet Club se snem, který sdílel mnoho jeho kolegů Angličanů – vyhrát Major, zvláště ten na domácí půdě, v Open Era.

V tom, co je považováno za jeden z nejpamátnějších zápasů v historii travnatého majora a v kariéře dvou tenisových hvězd, vyhrál Roger Federer 4-6, 7-5, 6-3, 6-4 a vyrovnal se zápasu Peta Samprase. rekord sedmi Wimbledonských titulů.

Navzdory pozoruhodnému výkonu, podporovanému nadějemi tisíců lidí, Murray nemohl obstát proti Federerovi a jeho silným forhendům a brilantní práci nohou na SW19.

Po prohře byl citován uslzený Murray (přes BBC):

„Každý vždy mluví o tlaku hraní ve Wimbledonu, ale nejsou to lidé, kteří se dívají – díky nim je to neuvěřitelné.“

„Jsou tam smíšené pocity. Většina z nich je negativních. Reakce davu byla skvělá. Cítil jsem se, jako bych hrál za národ a úplně mi to nešlo,“ dodal.

#1 olympiáda v Londýně 2012

olympiáda v Londýně 2012

Andy Murray a Roger Federer se setkali ve finále olympijských her v Londýně v roce 2012 jen čtyři týdny poté, co druhý jmenovaný porazil prvního ve Wimbledonu, reprezentující Velkou Británii a Švýcarsko.

Poté, co vyhrál nejdelší tenisový zápas proti Juanu Martinu del Potrovi v olympijské historii, přehrál Federera Murray ve vítězství 6-2, 6-1, 6-4, což pomohlo Britovi zajistit své první olympijské zlato.

Murray dále pokračoval ve svém úspěchu obhajobou titulu své země na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. Tím se stal jediným hráčem v historii tenisu, který vyhrál dvě po sobě jdoucí zlaté medaile ve dvouhře na olympijských hrách.