Sledujte: Ohnivý střet Bena Simmonse a Jarretta Allena eskaluje do zúčtování

Ke krátké fyzické potyčce došlo ve čtvrtek v zápase Východní konference mezi Brooklyn Nets a Cleveland Cavaliers poté, co Ben Simmons strčil do Jarretta Allena. K hádce došlo, když oba hráči vypadali, jako by se pokoušeli vyboxovat jeden druhého a získat výhodnější pozici ve hře.

Jak se hra vyvíjela, oba se drželi jeden druhého, což vedlo k tomu, že Simmons Allena odstrčil. Střed Cavs nakonec spadl na podlahu, když se na něj Simmons díval.

Allen rychle vstal a v odvetu strčil do Bena Simmonse, ale funkcionáři a další hráči zasáhli, aby situaci uklidnili. Zde je video:

Simmons i Allen byli ohodnoceni technickými chybami, což znamenalo, že se přestupky vzájemně vyrovnaly a hra byla obnovena.

K incidentu došlo, když do konce třetí čtvrtiny zbývalo více než 11 minut a Cavs vedli 59:51. Cavs se po obnovení hry naplno rozběhli a ve čtvrtině přehráli Nets 31-18 a ve čtvrtém se dostali do vedení 90-69.

Ben Simmons byl proti Cavaliers tichý

Brooklyn Nets se ve čtvrté čtvrtině pokusili o obrat, ale Cavaliers měli na všechno odpověď. Nets v posledním framu nastříleli 26 bodů, ale Cavs je překonali a v posledních 12 minutách zaznamenali další dva a vyhráli 118:95.

Nedostatečná produkce Bena Simmonse přispěla k pádu jeho týmu, když dal pouze šest bodů při střelbě 75,0 % (3 na 4). Připsal také dvě asistence, popadl jeden obranný doskok a vynutil si jedno otočení a dvě vlastní. Nets předstihli o 26 bodů se Simmonsem na podlaze (-26 +/-).

Pouze tři hráči Nets skórovali dvouciferně, Mikal Bridges vedl s 26 body (10 za 23). Další dva byli Cam Thomas se 17 (6 za 18) a Trendon Watford s 15 (5 za 23). -13). Po prohře Nets klesli na 20-31 pro sezónu.

Mezitím Cleveland Cavaliers vedl All-Star Donovan Mitchell s 27 body (10 na 18). Udělal také hodně těžké práce v defenzivě, se třemi bloky a krádežemi.

Mezitím Jarrett Allen skončil s double-double 14 bodů a 10 doskoků. Jako obvykle byl také klíčovým přispěvatelem v obraně, když odmítl dvě střely pro hru. Jak Evan Mobley, tak Darius Garland zaznamenali také 14 bodů, zatímco Georges Niang přišel z lavičky a přidal 13 bodů.

Tímto vítězstvím Cavs vyhráli osmou sérii a vyšplhali se na druhé místo na východě s bilancí 34-16.