SLEDUJTE: Elena Rybakina objímá Annu Blinkovou, přestože prohrála na Australian Open 2R poté, co hrála nejdelší tiebreak v grandslamové historii dvouhry

Elena Rybakina přešla na druhou stranu kurtu, aby objala svou soupeřku z druhého kola Australian Open 2024 Annu Blinkovou poté, co odehrála nejdelší tiebreak v historii grandslamové dvouhry.

Rybakina vypadl z Melbourne Major po prohře s Blinkovou v Rod Laver Areně ve čtvrtek 18. ledna. Blinková začala zápas důrazně, když vzala úvodní set. Rybakina se však do zápasu prosadila a vzala si druhý.

Ve třetím setu zaběhlo duo maraton, když v rozhodujícím utkání zahrálo historický tiebreak. V tiebreaku bojovali o místo ve třetím kole za ohromujících 42 bodů, přičemž Rybakina nakonec prosadila return, když skóre ukazovalo 6-4, 4-6, 7-6 (22-20) ve prospěch Blinkové.

Jakmile zápas skončil, světová trojka přistoupila k emotivní Blinkové a objala ji. Video jejich interakce si můžete prohlédnout níže.

Elena Rybakina a Anna Blinkova překonaly 17 let starý rekord 38bodového tiebreaku mezi Jo-Wilfriedem Tsongou a Andym Roddickem. Tsonga a Roddick hráli proti sobě v úvodním kole Australian Open v roce 2007, kdy se dvojice uzavřela v tiebreaku prvního setu.

Tsonga zajistil set v tiebreaku 20-18, ale Američan si odvezl domů výhru 6-7(18), 7-6(2), 6-2, 6-3.

V roce 2023 se ve Wimbledonu Ukrajinka Lesia Tsurenko a Rumunka Anna Bogden přiblížily k překonání rekordu, ale zastavily se na přesně stejném počtu. Tsurenko uzavřel tiebreak závěrečného setu s odstupem 20:18 a postoupil do dalšího kola.

Krátký popis tažení Eleny Rybakinové na Australian Open 2023

Elena Rybakina reaguje: Australian Open 2023

Elena Rybakina prohrála s Běloruskou Arynou Sabalenkovou 6-4, 3-6, 4-6 na Australian Open 2023 v Rod Laver Areně.

Rybakina v prvním a druhém kole překonala Elisabettu Cocciaretto a Kaja Juvan. Ve třetím kole narazila na loňskou finalistku Danielle Collins a zvítězila ve třech setech.

Kazachstán dále způsobil největší rozruch turnaje tím, že ve čtvrtém kole sestřelil nejlepšího nasazeného Iga Swiateka ve dvou setech. Později prošla ve čtvrtfinále přes Lotyšku Jelenu Ostapenkovou.

V semifinále se utkala s dvojnásobnou šampionkou Australian Open Victorií Azarenkovou. Porazila Azarenkovou 7-6(4), 6-3 a připravila tak vrcholný střet s Arynou Sabalenkovou.