SLEDUJTE: Jack Draper zvrací na kurtu poté, co si po 1R vítězství na Australian Open 2024 spěchal potřást rukou s Marcosem Gironem

Brit Jack Draper spěchal do koše, aby zvracel okamžiky poté, co v úterý (16. ledna) porazil Marcose Girona v pěti setech v prvním kole Australian Open 2024.

Draper bojoval v horkém odpoledni na kurtu 8 v Melbourne Parku a vstoupil do druhého kola Happy Slamu. Po vyčerpávající bitvě, která trvala tři hodiny a 17 minut, porazil Giron 6-4, 3-6, 4-6, 6-0, 6-2.

Brit si zajistil brzké vedení vítězstvím v úvodním setu 6-4. Giron však šel ještě o krok dále a podařilo se mu vyhrát druhý a třetí set a dostat svého soupeře do složité pozice.

Draper na oplátku zareagoval statečně, když ve čtvrtém setu rozdával bagel. Zdvojnásobil v rozhodování a zajistil si vítězství, aby připravil setkání ve druhém kole se 14. nasazeným Tommym Paulem.

Po mečbolu se dvaadvacetiletému hráči udělalo nevolno a okamžitě se vrhl k síti pozdravit Girona. Po podání ruky přeběhl ke koši na dvorku a zvracel.

Celý díl je možné zhlédnout níže.

V důsledku toho dostal Jack Draper lékařskou pomoc, než odešel ze soudu. Je pozoruhodné, že po druhém setu také využil lékařský oddechový čas.

Jack Draper: „Musím do sebe dostat hodně tekutin a dobře jíst“

Jack Draper se po vítězství v prvním kole na Australian Open 2024 uvolnil

Během pozápasové tiskové konference Jack Draper uvedl, že pro něj bylo těžké adaptovat se na nové prostředí. Když odpovídal na otázku, jak se zde uzdraví, odpověděl:

„Ano, pravděpodobně o tom, co si dáváš do těla.“ Potřebuji do sebe dostat hodně tekutin a dobře jíst. Budu se snažit a hodně spát. Je těžké přijít na nové místo.“

Svět č. 55 dále přiznal, že se před úterním zápasem cítil nervózní, a řekl, že se těší na další setkání s Tommy Paulem na Australian Open.

„Samozřejmě, že hodně přemýšlíš o svém prvním kole. Takže jsem pravděpodobně posledních pár nocí nespal nejlépe. Zkuste si udělat brzkou noc. Jo, zkus se těšit, až si zahrajeme s Tommym ve čtvrtek – ani nevím, jaký je den.“

Naštěstí pro Jacka Drapera získal v Austrálii dvakrát míru Tommy Paul, protože dosud nasbíral dvě výhry v tolika duely s ním. Naposledy porazil Američana ve čtvrtfinále Adelaide International ve čtvrtek 11. ledna. Také sestřelil Paula v roce 2023 na Adelaide International 2.