SLEDUJTE: Rafael Nadal omráčil Carlose Alcaraze střelou nad hlavou bez pohledu na Netflix Slam

Rafael Nadal předvedl velkolepou střelu nad hlavou, při níž jeho soupeř Carlos Alcaraz a dav porazili Netflix Slam.

Netflix Slam, pořádaný MGM Resorts International, byl živý exhibiční zápas, ve kterém se představil 22násobný grandslamový šampion a světová jednička. Zápas, který se konal v neděli 3. března v Michelob ULTRA Areně v Mandalay Bay Resort a Casino v Las Vegas bylo živě vysíláno na Netflixu pro anglické i španělské publikum.

Nadal, který nehrál od lednového Australian Open 2024 kvůli zranění kyčle, nejevil žádné známky rzi a ovládl první set 6-3. Alcaraz, který si před pár týdny zranil kotník na Rio Open, bojoval a vyrovnal druhý set na 6:4. Posledním setem zápasu byl napínavý 10bodový tiebreak, který Alcaraz vyhrál 14:12 a nakonec vyhrál Netflix Slam .

Vrchol zápasu přišel v prvním setu, když sedmatřicetiletý hráč zasáhl bouřlivou střelu nad hlavou, při které se nikdo nedíval. Stalo se tak ve čtvrté hře, kdy starší Španěl vedl 3:0 a 40:30.

Alcaraz právě trefil čistý bekhendový vítěz křížem krážem, aby zachránil brejkbol a snažil se hru vyrovnat. Nadal podal na forhend Alcaraze a následoval úder z hlubokého nájezdu. Alcarazovi se podařilo přelobovat Nadalovu hlavu, ale Španěl sprintoval zpět a trefil nad hlavou smeč bez výhledu.