[Sledovat] Rohan Bopanna slaví své historické vítězství na Australian Open 2024

Rohan Bopanna a Matthew Ebden byli viděni slavit poté, co porazili Simone Bolelli a Andrea Vavassori ve finále mužské čtyřhry na Australian Open 2024.

Ind Rohan Bopanna a jeho partner z Austrálie Matthew Ebden porazili Italky Simone Bolelli a Andrea Vavassori ve dvou setech a zajistili si titul na Australian Open. Bopanna se také stal prvním Indem, který vyhrál mužskou korunu ve čtyřhře od doby, kdy Leander Paes dosáhl tohoto úspěchu v roce 2012.

V utkání, které trvalo hodinu a 39 minut, porazili 43letý Bopanna a Matthew Ebden své soupeře 7-6(0), 7-5.

V prvním setu oba páry úspěšně držely svá podání, aniž by ztratily hru. Bopanna a Ebden se hodně spoléhali na svá první podání, zatímco Bolelli a Vavassori kontrovali indicko-australskému páru pevnou obranou. Ostře vybojovaný set šel do tiebreaku, který Bopanna a Ebden vyhráli 7:0.

Druhá sada zrcadlila první, přičemž oba páry nedovolily tomu druhému zlomit. Nicméně, Bopanna a Ebden získali rozhodující brejk za stavu 5-5 a poté odsloužili zápas, aby vyhráli šampionát.

Úspěch Rohana Bopanny nejenže slavili indičtí tenisoví fanoušci, ale také si vysloužil uznání od oficiálního instagramového účtu Australian Open. Sdíleli video zachycující pozápasovou oslavu Bopanny a Matthewa Ebdena.

„DREAMTEAM,“ popisovali příspěvek.

Bopanna vytvořil historii po svém vítězství na Australian Open tím, že se stal nejstarším vítězem Grand Slamu vůbec.

Pohled na cestu Rohana Bopanny k titulu

Rohan Bopanna a Matthew Ebden zahájili svou kampaň na Australian Open proti domácím favoritům Jamesi Duckworthovi a Marcu Polmansovi, když vyhráli těsný trojsetter 7-6(5), 4-6, 7-6(2).

Ve druhém kole nastoupili proti dalšímu australskému páru. Nenasazený John Millman a Edward Winter nemohli klást velký odpor, protože indo-australský pár vyhrál 6-2, 6-4.

Před čtvrtfinále se Bopanna a Ebden utkali s Wesleym Koolhofem a Nikolou Mektic. Druhý nasazený musel tvrdě pracovat pro své body a oba sety šly do tiebreaku. Konečné skóre zápasu bylo 7-6(8), 7-6(4).

Ve čtvrtfinále si poradili s argentinským párem Máximo González, Andrés Molteni 6-4, 7-6(5). Indo-australské duo pak v semifinále porazilo Zhang Zhizhen a Tomas Machac. Bopanna a Ebden byli tlačeni do tří setů, ale prošli 6-3, 3-6, 7-6(7).