SLEDUJTE: Zheng Qinwen se během emotivní tiskové konference po finálové porážce Australian Open 2024 rozpláče

Zheng Qinwen nedokázala zadržet slzy po prohře 3:6, 2:6 s Arynou Sabalenkovou v sobotním finále ženské dvouhry Australian Open 2024 (27. ledna). 21letá hráčka, která se poprvé objevila ve finále Major, se po celou dobu soutěže potýkala se svou hrou.

Zheng měla nejistý začátek střetnutí na vrcholu v Melbourne a svůj první zápas v podání prohrála na 2:0. Světová dvojka od té chvíle nepolevila a úvodní set brala 6-3. Druhý set byl pro čínskou mladici ještě horší, když zahrála několik dvojchyb a prohrála 1-5.

Sabalenková vytěžila maximum z nezkušenosti Zheng Qinwen a o pár minut později odservírovala mistrovský zápas. 21letá dívka vypadala rozrušená svým výkonem, když mluvila s anglickými médii, než se nakonec zhroutila, když se jí čínští novináři začali ptát.

Navzdory svému zklamání může být Zheng Qinwen zatím hrdá na svou sezónu WTA Tour 2024. Světová patnáctka poprvé reprezentovala svou zemi na United Cupu začátkem ledna, když vyhrála dva ze tří zápasů během týmové akce.

Zheng brzy poté během své kampaně na Australian Open narazila na zlatý důl , když se horní polovina ženské dvouhry velkolepě rozpadla. Jednadvacetiletá hráčka se na cestě do finále setkala s tvrdou konkurencí takových jako Anna Kalinskaya a Wang Yafan, které oba porazila v těžkých trojicích.

Díky svému běhu v Melbourne bude 21letá hráčka příští týden debutovat v top 10 žebříčku WTA . Je připravena vystoupat o osm míst na nové nejvyšší hodnocení kariéry 7.

Zheng Qinwen: „Aryna Sabalenka je opravdu agresivní hráčka; když necháš šanci jít, stane se to jako dnes“

Zheng Qinwen a Aryna Sabalenka pózují na slavnostním ceremoniálu Australian Open 2024

Zheng Qinwen připsala svou finálovou prohru na Australian Open pomalému začátku a trvala na tom, že nehrála tenis, který ji doposud dostal.

„Myslím, že v tomto zápase začínám docela pomalu. Navíc jsem tam nehrál tenis. Myslím, že jiný je začátek, nemůžu držet servisní hru…“ řekla Číňanka na své tiskové konferenci. „Víte, ten malý okamžik dělá zápas tak odlišným.“

Zheng dodala, že její šance proti Aryně Sabalenkové byly daleko a málo. Jednadvacetiletá hráčka také Bělorusku pochválila za její agresivitu. Trvala však na tom, že její vlastní úroveň byla během finále průměrná.

„Víte, když budu hrát proti Sabalence na této úrovni, pokud tuto šanci nevyužijete, zápas utekl opravdu rychle,“ řekl Zheng. „Je to opravdu agresivní hráčka.“ Když necháš šanci jít, stane se to jako dnes. Jo, k zápasu nemůžu nic víc říct. Ano, protože si v zásadě myslím, že bych to mohl udělat mnohem lépe.“