„Všichni jsme potkali Igu Swiateka, kterého jsme nikdy předtím neměli,“ „Neskutečný kolaps od Danielle Collins“ – Fanoušci reagují na Poleův zázračný únik v Australian Open 2R

Neuvěřitelný comeback Igy Swiatekové v jejím zápase ve druhém kole na Australian Open 2024 zanechal fanoušky v úžasu.

Swiatek porazil Danielle Collins 6-4, 3-6, 6-4 za tři hodiny a 14 minut a postoupil do dalšího kola. Utkání bylo absolutní podívanou, světová jednička čelila ve třetím setu skličujícímu deficitu na double-break a v posledním setu prohrávala 4:1.

Poté sehrála pět po sobě jdoucích her, aby zpečetila ohromující comeback vítězství.

Tenisoví fanoušci byli potěšeni, když viděli, jak Iga Swiatek vyhrál zápas. Vydali se na platformy sociálních médií, aby vyjádřili svůj obdiv.

Jeden fanoušek poznamenal, že lidé viděli verzi Poláka, kterou nikdy předtím neviděli. Fanoušek dále vyjádřil své přesvědčení, že ani samotná Swiatek možná nevěděla o pozoruhodné zdatnosti, kterou měla.

„Myslím, že jsme dnes večer všichni potkali Swiateka, kterého jsme nikdy předtím neviděli… Nevím, jestli vůbec věděla, že ta verze sebe sama existuje.“ Jaký šampion!“ napsal fanoušek na X (dříve Twitter).

Tenisový novinář Jose Morgado vyzdvihl „neuvěřitelný návrat světové jedničky“. Poukázal také na úžasný „kolaps“ Danielle Collins během zápasu.

„Neuvěřitelný návrat od Swiateka. Neskutečný [kolaps] od Collinse. Úžasný zápas na závěr. Jaký zápas!“ napsal.

Zde je několik dalších reakcí tenisových fanoušků:

Iga Swiatek o svém výkonu 2R na Australian Open 2024: „Jsem na sebe opravdu hrdá, protože to nebylo snadné“

Iga Swiatek na Australian Open 2024

Po výhře proti Danielle Collins Iga Swiatek vyjádřila svůj názor na zápas ve svém pozápasovém rozhovoru na kurtu.

Přiznala, že byla natolik přesvědčena o své blížící se ztrátě, že mentálně zahájila cestu zpět domů. Potěšilo ji však, že dokázala otočit karty a zajistit si vítězství.

„Ach můj bože, ani nevím [jak jsem otočil zápas]. Upřímně, už jsem byla na letišti,“ řekla se smíchem.

Swiatek vysvětlila, že chce bojovat až do samého konce, a byla hrdá na svou schopnost vytrvat a zajistit si vítězství.

„Ne, ale šel jsem bojovat až do konce.“ Věděl jsem, že hraje naprosto perfektně, ale pro někoho by bylo těžké udržet si takovou úroveň. Takže jsem chtěla být připravená, až přijdou další chyby z druhé strany, a chtěla jsem tehdy zatlačit a to se mi nakonec povedlo a jsem na sebe opravdu hrdá, protože to nebylo snadné,“ řekla.

„Měl jsem pocit, že mám tempo a pak začala hrát najednou dvakrát rychleji a já jsem na pár minut, pár her, neměl tušení, jak na to reagovat.“ Ale vrátil jsem se a myslel jsem si, že jediná věc, na kterou se můžu soustředit, jsem já a přestal mě zajímat, jak bude hrát. Soustředím se jen na sebe,“ dodal Iga Swiatek.