Proč LeBron James nehraje za LA Lakers? Poslední aktualizace zranění 4x šampiona NBA – 1. února 2024

LeBron James ve své 21. sezóně NBA nadále vzdoruje otcovskému času, hraje za LA Lakers. V tolik očekávaném odvetném zápase loňského Štědrého dne proti Boston Celtics byl James vyloučen z utkání po boku Anthonyho Davise. Lakers předtím prohráli s Celtics 126:115 v Crypto.com Areně.

Tak proč James dnes večer nehraje za LA Lakers? Čtyřnásobný šampion NBA se potýká s peroneální tendinopatií levého kotníku po 36 minutách neuspokojivé prohry v úterý večer 138:122. V tomto zápase James zaznamenal 20,0 bodů (7 ze 17 střel, včetně 2 ze 6 ze 3 bodů), 9,0 doskoků a 8,0 asistencí.

Ve svém posledním souboji proti Boston Celtics ztratil James 16,0 bodů (5 ze 14 střel, včetně 1 ze 2 ze 3 bodů). Za 37 minut akce zaznamenal také 9,0 doskoků a 8,0 asistencí.

Co se stalo LeBronovi Jamesovi?

Peroneální tendinopatie levého kotníku hvězdy Lakers ho začala trápit den po prohře týmu 124:108 s Chicago Bulls 20. prosince 2023. Navzdory prohře James zaznamenal 25,0 bodů (10 z 18 střel, včetně 1 z -3 z 3bodového rozmezí), 10,0 doskoků a 9,0 asistencí.

Zajímavé je, že toto zranění může být způsobeno tím, že Jamesovi je 39 let. Může to také přispět k jeho průměru 34,7 minut odehraných na zápas v této sezóně NBA 2023-24, jak uvádí Jordan Mendoza z USA Today Sports.

Pro Lakers to bude těžký zápas, protože nastoupí proti týmu s aktuálně nejlepší bilancí v NBA (37-11). Anthony Davis (bilaterální Achillova tendinopatie a spasmus levé kyčle), Gabe Vincent (operace výpotku levého kolena) a Cam Reddish (výron pravého kotníku) jsou mimo. Tým tedy bude potřebovat vynikající příspěvky od všech hrajících.

Fanoušci mohou očekávat, že D’Angelo Russell a Austin Reaves převezmou velkou část ofenzivních povinností Lakers.

Kdy se vrátí LeBron James?

Neexistuje žádný konkrétní časový plán pro Jamesův návrat, který poskytuje LA Lakers . Zdravotnický personál týmu bude jeho stav sledovat i v následujících dnech.

Lakers jsou na devátém místě (bilance 24-25) v Západní konferenci a prohráli pět z posledních deseti zápasů. Při vstupu do této hry tým prohrál dva rovné silniční zápasy (Houston Rockets a Atlanta Hawks). Stalo se tak po působivém vítězství 145:144 dvakrát po prodloužení proti Golden State Warriors v sobotu večer.

James vynechal v této sezóně pět zápasů, než byl vyloučen z dnešního zápasu proti Celtics . LA Lakers mají v tomto rozpětí bilanci 2-3, protože se snažili zajistit míčové hry bez svého nejlepšího hráče na hřišti.