„Bude se učit v hodinách dějepisu“ – 5. den Australian Open 2024 omráčí fanoušky Eleny Rybakiny, Holgera Runea & Těsný únik Igy Swiateka

Když Elena Rybakina a Holger Rune utrpěli šokující rozrušení a Iga Swiatek jen o vlásek unikla stejnému osudu, nechal 5. den Australian Open 2024 tenisové fanoušky v úžasu z přelomu událostí.

Ve čtvrtek 18. ledna bylo Australian Open svědkem dne plného dramatu a nezapomenutelných okamžiků, protože zápasy druhého kola přinesly nesmírnou hodnotu zábavy.

Iga Swiatek udával tón vzrušení na straně žen. Světová jednička se vzpamatovala z pokraje porážky a po dvou výpadcích ve třetím setu se vrátila a připsala si vzrušující vítězství 6-4, 3-6, 6-4 nad Danielle Collinsovou.

Následně Sloane Stephensová vyřadila 14. nasazenou Dariu Kasatkinovou ve strhujícím střetnutí a zvítězila 4-6, 6-3, 6-3. Mezitím pátá nasazená Jessica Pegula utrpěla šok od Clary Burel a prohrála v řadě.

Hlavním bodem dne však byl intenzivní střet třetího nasazeného a loňské druhé Eleny Rybakiny s Annou Blinkovou. Poté, co každý vyhrál set, svedlo duo v rozhodujícím setu těsný souboj.

Třetí set šel do tiebreaku, který trval přes 30 minut a obsahoval 42 bodů, čímž byl vytvořen rekord nejdelšího tiebreaku v historii Grand Slamu. Blinková v tiebreaku ubránila šest mečbolů a proměnila svůj 10. mečbol, aby si během dvou hodin a 46 minut zajistila vítězství 6-4, 4-6, 7-6[20].

Na straně mužů utrpěl osmý nasazený Holger Rune šokovou porážku od Arthura Cazauxe, který vyhrál 7-6(4), 6-4, 4-6, 6-3. Mezitím se nasazení hráči Cameron Norrie, Casper Ruud, Alexander Zverev, Hubert Hurkacz a Daniil Medveděv potýkali s náročnými výzvami, které vyžadovaly pět setů, aby každý postupoval. do třetího kola Majoru.

Mezi těžce vybojovanou výhrou Igy Swiatek, srdcervoucí prohrou Eleny Rybakinové a četnými rozčileními nemohli fanoušci tenisu potlačit šok z toho, jak se vyvíjel 5. den Australian Open.

„Pátý den Australian Open 2024 se bude vyučovat v hodinách historie za 100 let,“ napsal fanoušek.

„A teď vážně: je tohle ten NEJŠÍLENĚJŠÍ den v historii tenisu?“ ozval se další fanoušek.

Jeden fanoušek poskytl komplexní zprávu o dramatické akci, která se odehrála na Melbourne Slam, a popsal ji jako „epický“ den tenisu.

„ANO. Iga únik z 1-4* třetího setu. Elena Blinková 22-20 TB. Ruud & Co. Zverev přežil v závěrečném setu TB SOUČASNĚ. Norrie a Meddy vyhráli ze 2 setů dolů. Runa naštvaná. Alcaraz Sonego fantastické čtyři sady. Hubi vyhrává 1:2. Jess Pegula naštvaná. Všechno kolem pátého dne bylo EPIC,“ komentoval fanoušek.

Zde je několik dalších reakcí od fanoušků:

Iga Swiatek se utká s Lindou Noskovou na Australian Open 3R

Každý Swiatek

Iga Swiatek stál před náročnou cestou k postupu do třetího kola Australian Open, když překonal téměř porážku proti Danielle Collinsové. Polák přiznal, že se téměř smířila se svou ztrátou, než zahájila svůj comeback.

„Ach můj bože, ani nevím [jak jsem otočil zápas]. Upřímně, jako bych už byla na letišti,“ řekla Iga Swiatek během rozhovoru u soudu.

Čtyřnásobná grandslamová šampionka na sebe vyjádřila hrdost, že bojovala až do konce zápasu a vytáhla výhru.

„Ne, ale šel jsem bojovat až do konce.“ Věděl jsem, že hraje naprosto perfektně, ale pro někoho by bylo těžké udržet si takovou úroveň. Takže jsem chtěla být připravená, až přijdou další chyby z druhé strany, a chtěla jsem tehdy zatlačit a to se mi nakonec povedlo a jsem na sebe opravdu hrdá, protože to nebylo snadné,“ dodala.

Iga Swiatek bude pokračovat ve své snaze o svůj první titul na Australian Open proti Lindě Noskové ve třetím kole. Světová jednička se ve svém vzájemném rekordu těší vedení 1:0, když své jediné předchozí střetnutí na Poland Open 2023 vyhrála ve dvou setech.