Bojovník MMA na konci nejvirálnějších vyřazovacích rozhovorů UFC se stal bez domova, než se stal mistrem světa – „Díky bohu, že se mi to stalo“

Veterán UFC, který byl příjemcem jednoho z nejsledovanějších knockoutů bojových sportů, otevřeně řekl, že po prohře překonal několik útrap. Sportovec MMA vyprávěl o své cestě od bezdomovectví k tomu, aby se stal mistrem světa.

Dotyčným sportovcem je bývalý bojovník UFC a současný atlet PFL Impa Kasanganay. Americký oddaný MMA soutěžil v událostech UFC Dana White’s Contender Series (DWCS), než debutoval na hlavní soupisce UFC 29. srpna 2020.

V říjnu 2020 utrpěl v UFC zejména porážku KO (spinning back kick) ve druhém kole proti Joaquinu Buckleymu. Virální KO klip nashromáždil na Instagramu více než 17,8 milionů zhlédnutí.

Impa Kasanganay narážel na to, že po KO soutěžil dvakrát uvnitř oktagonu a byl propuštěn z UFC. Poté ‚Tshilobo‘ utrpěl porážku v organizaci Eagle FC, vyhrál pod hlavičkou XMMA a poté se připojil k organizaci PFL MMA.

V PFL si Kasanganay zajistil šest vítězství v řadě. Tento 30letý hráč vyhrál v roce 2023 vítěze turnaje v polotěžké váze PFL a byl korunován šampionem polotěžké váhy PFL.

V nedávném rozhovoru pro SunSport Impa Kasanganay vysvětlil, že za ním přišlo mnoho bojovníků a tvrdili, že by po virové porážce KO, kterou utrpěl, nebyli schopni pokračovat ve své bojové kariéře. Bez ohledu na to Kasanganay navrhl, že byl vychován k tomu, aby vlastnil své neúspěchy a úspěchy, než aby se nechal vlastnit svými neúspěchy.

Kasanganay vysvětlil, že se mohl vrátit k účetnímu a možná si změnit jméno, ale to by jeho mladšímu bratrovi a sestře poskytlo záminku, aby se vzdali svých pronásledování podobným způsobem.

Hvězda PFL naznačila, že zažil finanční tíseň. Avšak místo toho, aby se vrátil k rodičům do Severní Karolíny, rozhodl se žít ve svém vozidle na parkovišti své tělocvičny v Deerfield Beach na Floridě.

‚Tshilobo‘ plánoval svůj návrat odtamtud a tvrdě pracoval. V listopadu 2023 se nakonec stal mistrem světa PFL. Kasanganay uvedl:

„Myslím, že se mi to díky bohu stalo.“ Protože mě to pohánělo opravdu jako z praku. Myslím, že ty chvíle musíš vlastnit. .. Přišli za mnou lidé a říkali, že by se už nikdy nepohádali, kdyby se jim to stalo, jak by se s tím nedokázali vyrovnat.“

Co dalšího čeká bývalého bojovníka UFC Impa Kasanganaye?

Během svého rozhovoru pro SunSport Impa Kasanganay dále poukázal na to, že jeho vítězství v turnaji PFL v polotěžké váze mu přineslo výhru 1 milion $ . Navíc Kasanganay zdůraznil, že jeho vítězství v polotěžké váze PFL bylo jen začátkem a že se chce stát „násobným mistrem světa ve více váze“.

Na konci roku 2023 PFL získala organizaci Bellator MMA. Bojová karta PFL vs. Bellator se odehraje v Kingdom Areně v Rijádu v Saúdské Arábii 24. února 2024. Impa Kasanganay se přesune do střední váhy a vyzve šampiona střední váhy Bellator Johnnyho Eblena v ‚ supersouboj šampiona vs.